דף הבית תכונות מחירים מדריכים צור קשר כניסה למערכת

מונחים בדיוור אלקטרוני

ניוזלטר (Newsletter)
פרסום קבוע המופץ בדרך כלל באמצעות דיוור אלקטרוני באופן קבוע אחת לתקופת זמן מסוימת. מסרים אלה מופצים באמצעות מערכת דיוור או תוכנה לדיוור אלקטרוני בכמויות גדולות. ניוזלטרים תופסים תאוצה בקרב משתמשי האינטרנט בכל העולם. הניוזלטר מופץ לרוב בנושא אחד המעניין את הנרשמים אליו ולגביו הם מבקשים לקבל חדשות ועדכונים. נושאים מקובלים בניוזלטרים הם: טכנולוגיה, מדע, חדשות, בדיחות, טבע, בישול ועוד. ניוזלטרים רבים מתפרסמים על ידי מועדונים, חברות, עמותות ועסקים כדי לספק מידע המעניין את החברים, הלקוחות או העובדים. ניוזלטרים מסוימים נוצרים לשם עידוד מכירות ושימור לקוחות ובכך מגדילים את הכנסות העסק. שליחת ניוזלטר ללקוחות קיימים ופוטנציאליים היא אסטרטגיה שיווקית מוכרת ונעשה בה שימוש בכל העולם במגזרים שונים.
דיוור אלקטרוני מורשה
דיוור ישיר בו שולחים מידע רלוונטי לחוג לקוחות אשר אישר את קבלת דבר הדואר. דיוור אלקטרוני מורשה הינו הכלי הזול והיעיל ביותר לשמירת הקשר בין עסק ללקוחותיו.
מערכת לדיוור אלקטרוני
מערכת המאפשרת שליחת דואר אלקטרוני לתפוצה נרחבת, תוך שמירה על החוק נגד הפצת ספאם. מערכת דיוור מכילה בדרך כלל ארבעה חלקים עיקריים:
מערכת ניהול נמענים המאפשרת הכנסה והוצאה של נמענים ופילוח נמענים לרשימות תפוצה לפי קריטריונים שונים
מערכת עריכת דיוור המאפשרת עריכה טקסטואלית, הוספת תמונות ועיצוב פונטים וצבעים
מודול שליחה המוודא שהמייל יגיע לתיבת הדואר של הנמען ולא יחסם על ידי מסנני ספאם שונים
מערכת דוחות המאפשרת לשולח להתחקות אחר הדיוור ולנתח את הצלחתו. מערכת הדוחות כוללת נתונים כמו מי פתח את הדיוור ומתי, על אילו קישורים הוא לחץ, ועוד
רשימת תפוצה
רשימת תפוצה - רשימה של נמענים (שמות וכתובות) שמנהל אדם, גוף או הנמענים עצמם, לשם משלוח דיוור אלקטרוני לנמענים אלו. הנמענים בכל רשימת תפוצה הם בעלי מכנה משותף, כגון חברות או הכרות עם מחזיק רשימת התפוצה או בעלי תכונה ספציפית המעניינת גופים מסחריים או נותני שירותים. רשימות תפוצה יכולות לפלח לפי קריטריונים שונים כמו מקום מגורים, גיל, תחומי ענין, מגדר ועוד. לחלופין, רשימות תפוצה יכולות להיות מוגדרות אד הוק, למשל רשימת המכרים שיש להזמין לחתונה.